Archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI
dla
PROFESJONALISTÓW

Organem założycielskim i prowadzącym KCTU jest Krakowskie Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień

KSTU


KSTU jest siedzibą Rady Superwizorów na lata 2013-2018

RSPU

KONFERENCJA REGIONALNA "NOWE NAŁOGI– STARE PROBLEMY: JAK ZAPOBIEGAĆ UZALEŻNIENIU OD HAZARDU I INTERNETU?"

9 kwietnia 2013 r.

Zapraszamy Państwa na regionalną konferencję na temat uzależnień behawioralnych pt. „Nowe nałogi – stare problemy: Jak zapobiegać uzależnieniu od hazardu i Internetu?” organizowaną przez Krakowskie Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień.
Konferencja odbędzie się 13-go maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie ul.Racławicka 56 w Sali sesyjnej nr 702 , piętro VII.
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli oświaty m.in. do dyrektorów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, psychologów i pedagogów województwa małopolskiego oraz przedstawicieli samorządu terytorialnego odpowiedzialnych za ochronę zdrowia i profilaktykę.
Główne założenia konferencji dotyczą działań profilaktycznych na terenie województwa małopolskiego w dziedzinie uzależnień behawioralnych. Temat konferencji obejmuje m.in. epidemiologię uzależnień behawioralnych w Polsce i województwie oraz aktualną bazę placówek zajmujących się pomocą i leczeniem osób z uzależnieniami behawioralnymi. Część wykładowa będzie również dotyczyć podstawowych terminów i zagadnień związanych z uzależnieniem od gier hazardowych i od Internetu, specyfiki leczenia i metod interwencji. Konferencja umożliwi podjęcie dyskusji nad w/w zagadnieniami w województwie i szukaniu skutecznych form współpracy oraz zapobiegania nowym nałogom.
Zaproszeni wykładowcy są specjalistami mającymi zarówno doświadczenie w prowadzeniu pracy terapeutycznej, jak również w prowadzeniu szkoleń z tematyki uzależnień behawioralnych.
Krakowskie Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień pozyskało środki na zorganizowanie konferencji z Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, współpracuje z panią Małgorzatą Nowobilską-Stanios – Ekspertem Wojewódzkim ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii w zakresie organizacji konferencji.
Załączamy program i informację na temat konferencji.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Zapraszamy do Galerii Zdjęć